Wilde 9

Przedszkole „Wilde 9” (dzika dziewiątka) jest małym, alterantywnym przedszkolem w Guest, niedaleko Greifswaldu. Czterdzieścioro dzieci w różnym wieku (2 i pół roku do 6 lat) razem się bawi, uczy i je w jednej grupie. Dom jest położony wśród pięknego krajobrazu Guest. Jest to mała wieś, 7 km od Greifswaldu. Dzieci mogą same wybierać, co chcą robić, np. uprawianie sportu, zajmowanie się muzyką oraz zwierzętami (świnkami morskimi i królikami), praca z drewnem, malowanie, ogrodnictwo, zabawa, czytanie. Dzieci codziennie wychodzą na spaceru do lasu.

Zespół w Wilde 9 składa się z sześciu pracowników*czek oraz z dwóch wolontariuszy*szek. Każda osoba z naszego zespołu pracuje na równych zasadach oraz organizuje aktywności według własnych kompetencji i profesji. Pracujemy według własnego tempa. Jako wolontariusz*ka będziesz równym*równą członkiem*członkinią naszego zespołu. Podczas roku wolontariatu będzie towarzyszył*a ci mentor*rka. Na początku poznasz dzieci oraz pedagogów*pedagożki, a także koncepcję przedszkola. Dowiesz się wtedy, w jakim obszarze chciałbyś*łabyś być aktywny*a, jakie umiejętności chcesz rozwijać i co sprawia ci najwięcej przyjemności. W swoim własnym tempie będziesz mógł*mogła wziąć później odpowiedzialność za swoje zadania.

Co powinieneś*powinnaś ze sobą przywieźć? Musisz:
-lubić być na dworze, nie możesz bać się wiatru ani deszczu.
-lubić pracować z dziećmi
Nie możesz bać się dotykać piasku, błota, wody, zwierząt i roślin.
Co zyskujesz dzięki pracy z nami?
Rozwiniesz swoje umiejętności w rzemiośle, a także zdolności artystyczne, zdobędziesz wiedzę o ziołach i innych roślinach.
Jeżeli twoim celem jest uzyskanie wykształcenia pedagogicznego, to uzyskasz niezbędne doświadczenie. Nauczysz się planowania własnej pracy, zdobędziesz ekologiczną świadomość.

Więcej informacji-

kindergartenwilde9.de

    • Categories: EVS (pl)